Lajmet Shqiperise

Në Tiranë bie shi

Nga: Kliton Nesturi Ajo hipi me shpejtësi në taksi, bëri përpara dhe humbi sa hap e mbyll sytë. “Si është njeriu! Pavarësisht se e...

Botërore njohuri enciklopedik

Gjuhë : SWEWE Anëtar :Hyrje |Regjistrim Kërko Komuniteti enciklopedi |Enciklopedia Përgjigjet |Submit pyetje |Njohuri Vocabulary |Ngarko njohuri I mëparshëm 1 Tjetër Zgjidh...

9 Hapa Si Të Hapim Një Biznes Të Suksesshëm

​Nëse aktualisht jeni pa punë, pa shumë punë apo të pakënaqur me punësimin tuaj, atëherë ideja e marrjes së kontrollit dhe kthimit në ‘shefin’...

Sa kohë duhet për të rënë në dashuri? Ja çfarë thotë shkenca

Nga Julia Hollingsworth,  CNN Ka kaluar një vit e gjysmë që kur u identifikuan rastet e para të Covid-19, por shumë vende në Azi-Paqësor po...

Trafikimi i femijeve….

 nga Vizitor Fri Apr 24, 2009 1:01 pmTrafikimi i Fëmijëve Si dukuri , trafikimi i qenieve njerëzore ka qenë i njohur ndër shekuj.Por format e...

BIC Codes for Banks in Albania

Find Albania Bank SWIFT Codes Select a country Select a bank ...

Pasojat e diabetit kur shfaqet pa shqetësime e simptoma të dukshme

Rrallë ndonjë sëmundje tjetër sa diabeti arrin të prekë e të dëmtojë aq heshturazi e ngadalë thuajse të gjitha organet kryesore të trupit pa...

Këshilla se si të keni qen në dasmë

El dita me e rendesishme e jetes tuaj do të duhet të rrethoheni me tuajin dhe familjes nuk mund t'i mungojë qeni. Dasmat me...

Latest news

Nero nei sogni Sognare colore nero Significato

 Il aspetto scuro nei sogni si compare a con tutto che ciò le quali è culmine e né integrato ...

Examples and Definition

Figurative Language DefinitionFigurative language uses figures of speech to be more effective, persuasive, and impactful.Figures of speech such as...

Come sbloccare un telefono bloccato

Qualunque parecchio, si sa, ancora i migliori telefoni finiscono di incepparsi: può , forma su modelli un po’ sommato...

Must read

You might also likeRELATED
Recommended to you

LIGJI Nr. 9902, dt 17.4.2008 “PËR MBROJTJEN E KONSUMATORËVE”

Neni 5 Kërkesat e sigurisë së përgjithshme 1. Tregtarët janë...

ZHURMA E VESHIT: SHKAQET, TRAJTIMI, KUR DUHET Të VIZITONI NJë MJEK

Përmbajtje: Nga zilja deri te gjëmimi, ka shumë tinguj të...

Come cucinare gli scarti dei carciofi

Cambia lingua straniera / Switch language: English A esse scarti dei...