Top: +41 Modeli më i bukur afrikan i gërshetave Trendi 2021 (foto)

Modele të bukura të stilit të flokëve me bishtaleca afrikane: Frizura afrikane e bishtalecit është përsëri në pjesën e përparme të skenës për sezonin 2021. mat i ngjitur në majë të kokës mishëron frymën R’n’B të viteve ’90 dhe nuk është plakur pak.

Isshtë veshur nga shumë yje në rrjetet sociale dhe madje fton veten në pasarelat më prestigjioze të Javës së Modës. Të magjepsur nga përjetësia e saj, fashionistet dhe influencuesit kanë adoptuar bishtalecin afrikan, ndërsa Frizurat e gërshetuara janë ultra-trends.

Lehtë për t’u arritur, është i veshur në flokë të djegur, shumë i përshtatshëm për gërsheta, por gjithashtu kaçurrelë ose i drejtë, dhe i përshtatshëm për gjatësi mesatare dhe të gjata. Duke liruar fytyrën, gërsheta afrikane do të lartësojë pjesën e kokës dhe do të nxjerrë nuancat e flokëve tuaj. Një model elegant, për ta provuar urgjentisht!

Në këtë artikull unë do të ndaj me ju një përzgjedhje unike prej 51 plus modele te bukura hairstyle Afrikane Brend Trendi 2021 për të rritur flokët tuaj.

Top: Modeli më i bukur afrikan i gërshetave, trendi i sezonit të ri

Për jetën e përditshme si për një festë apo një rast të veçantë, Bishtaleci afrikan është modeli ideal i flokëve, të dy elegant dhe mjaft të lehtë për tu bërë.

Gjithashtu të quajtura gërsheta dhe gërsheta kuti, ato janë gërsheta të ushqyera nga fitila të çdo lloji (leshi, fitila të lëmuara ose fitila kaçurrela).

Gërshetimi nuk ishte vetëm një model flokësh në Afrikën e lashtë, për skllevërit e zezë apo edhe për njerëzit e Afrikës ose diasporës afrikane sot. Gërshetat përdoren fjalë për fjalë për të komunikuar me botën.

Gërsheta për kë?

Siç sugjeron emri, hairstyle e bishtalecit është menduar kryesisht të jetë kryhet në flokë afro, kjo do të thotë i dredhur ose kaçurrel. Në një version të thjeshtë, ajo zbut flokët për një ditë: në flokët Afro, rezultati shpesh është një bishtalec XXL, edhe nëse është e mundur të zvogëlohet ndjeshëm vëllimi i saj duke i shtrënguar mirë.

Trendi më i bukur i modeleve të gërshetave afrikane për kë

Përveç kësaj, nuk ka më yje apo modele me flokë të drejtë që mbajnë gërsheta afrikane perfekt të suksesshme. Sekreti, me flokë të drejtë, mban në trajtimin fiksues që do të aplikoni dhe që do t’ju lejojë të mbani një model flokësh të patëmetë gjatë gjithë ditës.

Nëse keni flokë të imët: bëni gërshetën tuaj me flokë të hollë. Kjo do t’ju lejojë të rrisni numrin e “pikave të lidhjes” të bishtalecit, dhe për këtë arsye ta bëni atë të qëndrojë më gjatë. Nga ana tjetër, me flokë të trashë, mund të kënaqeni dhe të provoni gërshetat me fije të gjera.

Ju nuk do të habiteni kur të mësoni se gërshetat afrikane funksionojnë më mirë në flokë të gjatë, veçanërisht nëse flokët tuaj janë të hollë. Por nëse vendosni të shkoni për gërsheta të hollë në të gjithë kokën, sesa një bishtalec të vetëm të madh afrikan, gjatësia e flokëve nuk është më një problem.

Gërshetat në flokë të shkurtër padyshim që mund të trashen dhe zgjaten me ndihmën e shtesave (që do të instalohen në një sallon parukerie), të cilat do t’i sigurojnë ato një mbajtje më të mirë.

Bishtalec i plotë, bishtalec unik afrikan, nuk ka rëndësi: ushqeni flokët mirë në rrjedhën e sipërme. Kështu, hairstyle juaj do të mbajë më mirë dhe më gjatë.

Bëni kujdes sidoqoftë nëse keni flokë të shkurtër dhe të hollë : Gërshetat e vegjël mund të dalin keq, sepse flokët tuaj do të rrëshqasin dhe mund t’ju duhet t’i hiqni pas një jave … Në situatën tuaj, ndoshta është më mirë të ktheheni në një model tjetër flokësh.

Për të lexuar gjithashtu: 22 parfume dhe aroma më të mira për gratë për të gjitha shijet

Tani që i dini të gjitha informacionet thelbësore për modelin e gërshetit afrikan, ju ftoj të zbuloni në seksionin e mëposhtëm përzgjedhjen tonë të fotove të modeleve më të bukura.

Modelet kryesore Afrikane Bisht Trendi i sezonit të ri në foto

Me ose pa shtesa, të ngjitura, flokë ose vanilje, Gërshetat afrikane janë elegant dhe tepër të modës. Gati për të zhytur? E shfaqur në pasarelat e Javës së Modës ose e parë në mes të rrugës në të famshmit tanë të preferuar, modeli i flokëve me bishtalec po rikthehet dhe padyshim do të bëhet modeli i modës i kësaj vere!

Një kameleon i vërtetë flokësh, gërsheti ju ofron mijëra zgjedhje dhe kombinime të mundshme! Qoftë në flokë të gjatë, të shkurtër, të drejtë, kaçurrela, të dredhura, të trasha, ditën apo natën … ka fuqinë t’i përshtatet të gjitha stileve!

Unë ju ftoj të zbuloni zgjedhjen e pamjeve më të bukura dhe modelet afrikane të gërshetave Trendi 2021 në foto:

1. Bishtalec afrikan me shtim të modës

Gërshetat në flokë të shkurtër mund të trashen dhe zgjaten duke përdorur shtesa (që do të instalohen në një sallon parukerie), të cilat do të sigurojnë një mbajtje më të mirë.

Kjo tha, bishtalec afrikan me shtim është një trend i nxehtë për këtë sezon. Zmadhoni pamjet tona të preferuara për t’ju frymëzuar:

Gërsheta e bukur afrikane me shtimin Trendi 2021Gërsheta e bukur afrikane me shtimin Trendi 2021gërsheta të kutive të zeza për verëngërsheta të kutive të zeza për verënBishtalec afrikan me shtim griBishtalec afrikan me shtim griShembull i bishtalecit në flokë natyralë të gazuarShembull i bishtalecit në flokë natyralë të gazuarModeli bishtalec afrikan me shtese te ngjiturModeli bishtalec afrikan me shtese te ngjiturPërsosmëria e hairstyle AfroPërsosmëria e hairstyle AfroPër të refuzuar gërshetën tuaj klasike afrikane, mund të provoni një mori modelesh flokësh shumë të ndryshme. Për shembull, ne mund të guxojmë frizurën me dy gërsheta afrikane që shkojnë nga përpara në pjesën e pasme të kafkës, secila në njërën anë të kokësPër të refuzuar gërshetën tuaj klasike afrikane, mund të provoni një mori modelesh flokësh shumë të ndryshme. Për shembull, ne mund të guxojmë frizurën me dy gërsheta afrikane që shkojnë nga përpara në pjesën e pasme të kafkës, secila në njërën anë të kokësTrendi afrikan i gërshetave të flokëve me shtimin e ngjyrës rozë për gratë.Trendi afrikan i gërshetave të flokëve me shtimin e ngjyrës rozë për gratë.A ju pëlqen gërsheta të mëdha?A ju pëlqen gërsheta të mëdha?Shumë më elegant sesa gërshetat e thjeshtë, gërshetat me shtesë do t’i japin karakter pamjes suaj!Shumë më elegant sesa gërshetat e thjeshtë, gërshetat me shtesë do t’i japin karakter pamjes suaj!

2. Gërsheta afrikane të ngjitura

Nga sfilatat te faqet e bukurisë së revistave, Gërshet afrikan i ngjitur ose i kromuar është kudo!

Kujtesa e fëmijërisë për disa, gërsheta e ngjitur, quhet gjithashtu Bishtalec afrikan ose gërshet i praruar, është një bishtalec klasik me tre fije, në të cilin do të shtohen fije të reja ndërsa shkoni.

Këtu janë modelet më të bukura në fotografi për të provuar për sezonin e ri:

Frizura e modës afrikane bishtalec për gratë

3. Gërshet afrikan për vajzën e vogël

A keni një zotërim të përsosur të bishtalecit Afrikan? Dhe nëse e keni refuzuar atë në të gjitha format e saj gjatë tjetrit seanca hairstyle me vajzën tuaj ? Stili i ngrirë, i shoqëruar me një simite, humbni versionin …

Zbuloni listën tonë të vogël të frymëzimeve të mbledhura!

Modelet më të bukura bishtalec afrikan për vajzë të vogël

Në cilat raste duhet të shmanget modeli afrikan i bishtalecit?

Nëse vendosni për një bishtalec të thjeshtë afrikan, i cili do të zgjasë një ditë, natyrisht nuk ka kundërindikacion.

Për të lexuar gjithashtu: Grimi i syve – +25 ide make-up për të përmirësuar sytë tuaj në 2021

Nga ana tjetër, nëse doni të bëni gërsheta të vogla dhe të ngushta në një sallon parukerie, merrni masat tuaja paraprake, veçanërisht nëse nuk keni shumë flokë: në fakt, disa parukiere tërheqin flokët në mënyrë që gërshetat të zgjasin më shumë … Me rrezikun e rrëmbimit të disa gjatë procesit.

Gjithashtu shmangni gërshetat afrikane nëse vuani nga alopecia dhe nëse ju humbni lehtë flokët tuaj.

Më në fund, përtej 4-6 javë, flokët tuaj do të jenë të lodhur të jetë i ngushtë dhe i përdredhur. A është kokës juaj e mpirë apo e lënduar kur zhvesh flokët? Mos u frikësoni: është normale. Eksfoloni lëkurën e kokës për të hequr butësisht lëkurën e vdekur. Përkëdhel flokët me një maskë hidratuese, për t’i lënë brenda natës.

Në raste të tjera, mos hezitoni të filloni. Mos harroni të ndani artikullin!

See also  Lspcad 6 37 Crack

Leave a Reply